KREDİ NOTUNU YÜKSELTME YÖNTEMLERİ

  1. AŞAMA:Öncelikle tüm hangi bankaya ait olursa olsun sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızın borçlarını sıfırlamalısınız. Tüm borçlarınızı sıfırladıktan sonra, daha fazla harcama yapmadan, yeni borç çıkarmadan en az 1 ay bu kredi kartlarınızı aktif olarak bekletmelisiniz. Bu 1 ay sonunda findeks üzerinden, 3.5 lira gibi bir güncelleme ücreti ödeyerek, sistemin otomatik olarak güncellemesini beklemeden kredi notunuzu güncelleyiniz. Kredi kartı ödemeleri için durum böyleyken, kredi ödemeleri için biraz farklıdır. Eğer gecikmiş bir kredi ödemeniz varsa, tüm kredilerinizi sıfırladıktan sonra en az 6 ay gibi bir süre geçmesi gerekir. Bu süre tamamlandıktan sonra kredi notunuz yükselecektir.
  2. AŞAMA:Banka hesaplarınız ile sürekli olarak Havale/EFT gibi işlemler yapmayı deneyin. Yapacağınız tüm para transfer işlemlerini, internet bankacılığı ile yapmaya özen gösterin. Ayrıca banka hesaplarınızın da yada hesabınızda belirli bir miktar sabit tutarda para tutmaya dikkat edin. 200 TL bile olsa, bir süre o miktarı harcamadan sürekli olarak sistemde görünmesini sağlayın.

 

  1. AŞAMA:Kredi notunu yükseltmenin bir başka adımı ise limit artırımıdır. Kredi kartlarınızın limitleri için artırım talebinde bulunun. Limitleriniz arttıkça, kredi notunuz da artacaktır.

 

  1. AŞAMA:Bağlı olduğunuz banka dışında farklı bankalardan kredi kartı talebinde bulunun. Başvuru yapacağınız kredi kartı limitinin hiçbir önemi yok. Bu adımda önemli olan birden fazla ve aktif halde fakat kullanmadığınız kredi kartınızın bulunması.
  2. AŞAMA: Banka hesaplarınızdan verebildiğiniz kadar otomatik ödeme talimatı verin. Elektrik, su, internet, doğalgaz, cep telefon faturalarınız gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayan ve her ay düzenli ödediğiniz faturaları otomatik ödeme talimatı ile banka aracılığıyla öderseniz kredi notunuz çok kısa zamanda yükselecektir.

Bu işlemleri uygulamadan önce mutlaka Findeks üzerinden kredi notu hesaplaması yapın. Kredi notunuz düşük olduğu takdirde 1 ile 3 ay gibi bir dönemde tüm bu adımları uygulamaya dikkat edin. En azla 6 ay içinde, kredi notunuz yükselmiş olacak ve bankalar kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Kredi almak için geçerli puan 1800 olmalıdır.

.

 

Yazar Hakkında

Kredi Kartı ve Kredi alanında uzmanım, Çeşitli denemeler yaparak bankaların zayıf yanları bulup tüketicilerin bankalarla baş etmesini öğretiyorum. Bankacılık ve işletme mezunuyum

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.