Genç yaşta birikim yapmak, tasarruf etmek, mantıklı birikimlere adım atmak, erken emeklilik ve hayaller kavuşmak gibi birçok fayda sahip olmak demektir. Düşündüğünüzde genç yaşta çok vaktiniz ve enerjiniz bulunmaktadır. Yaşlanmaya başlandığında zamanınız kısıtlı olacak ve enerjiniz çok olmayacaktır. Bundan dolayı ne zaman başlamaya karar verirseniz yatırım inşanıza başlamanızı öneriz. Yatımlarınızı ertelemeyin.

Lüks yaşayanlara baktınız da iç çekersiniz, büyük bir servete sahip olmak istersiniz. Bu aslında düşündüğünüz kadar zor değildir. Hayalleriniz hayallerde kalmamalıdır. Başarılı bir yatırım inşası nasıl yapılır? Bu soruya bir an önce cevap bulmanız gerekmektedir.

Tasarruf Hesabı ve Tahvil ve Hisse Senedi Satın Alma

Düzenli bir şekilde her ay kenara koymanız size ileride birikmiş paranız olmasına yardımcı olacaktır. Paranızın bir kısmını kenara ayırıp, kalan kısmını da harcamanız demek sizin paranızı iyi yönettiğinizi göstermektedir.  Bankaların tasarruf hesapları hakkında araştırma yapmanızı öneririz. En iyi faiz oranlarını, en düşük hesap işletim ücretlerini araştırmanız gerekmektedir. Her şeye başlamadan önce bahanelerden kurtulmanız gerekmektedir. Hayallerinizi sürekli düşünmeniz gerekmektedir.

Sadece para biriktirmek sizi çok ileriye götürmeyecektir. Paranızı yatırımlarla değerlendirmeniz gerekmektedir. Borsa, forex piyasası gibi yeni nesil finans piyasalarda değerlendirebilirsiniz. Kendinize uygun yatırım araçlarını bulmanız gerekmektedir. Hisse senetleri satın alabilirsiniz. Kendi alanınızla ilgili bir hisse senedi almak bildiğiniz iş üzerine para kazanmanızı sağlayacaktır. Portföylerinizde tek bir yatırım aracıyla hareket etmemelisiniz. Hisse senedinin yanında devlet ve hazine tahvilleri alabilirsiniz. Portföyünüzde dengeye ulaşmış olursunuz.

Emtia Satın Alın ve Piyasaları Takip Edin

Değerli madenler, tarım ürünleri, sanayi metalleri, enerji ürünleri, kimyasallar, ormancılık ürünleri, hammaddeler gibi geniş bir grubu içeren emtia ticarette konu olan her mal için kullanılan bir kelimedir. Emtialar hayatımızda yeri olan birçoğu hakkında bilgi sahibi olduğumuz ürünler olduğu için yatırım yapılabilecek ürünlerdir. Güvenli yatırım araçları olduğu için çekinmeden yatırım yapabilirsiniz. Yapacağınız yatırım hakkında iyi bir şekilde bilgi almanızı öneririz.

Yatırım yapmadan bir servete sahip olmanız zordur. Tabi ki büyük bir mirasınız yoksa. Yatırım yaparken de mantıklı, bilgili ve deneyimli bir şekilde adım atmanız gerekmektedir. Bunun içinde sürekli olarak piyasadan haberdar olmanız gerekmektedir. Piyasa takiplerinizi bilgi edinerek yapmanız demek yapacağınız yatırımlarda hayallerinize bir adım daha yaklaşmanız demektir.

 

 

 

Yazar Hakkında

Kredi Kartı ve Kredi alanında uzmanım, Çeşitli denemeler yaparak bankaların zayıf yanları bulup tüketicilerin bankalarla baş etmesini öğretiyorum. Bankacılık ve işletme mezunuyum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.